ارزشنامه‌های آماده فارغ التحصیلان خارج
ارزشیابی الکترونیکی مدارک خارج از کشور
بدینوسیله به اطلاع آن دسته از دانش آموختگانی که مدارک تحصیلی خود را از حارج از کشور دریافت نموده ‏اند می‏ رساند، جهت ارزشیابی مدارک و تشکیل پرونده الکترونیکی از طریق پرتال سامانه سجاد به نشانی https://portal.saorg.ir/ اقدام نمایند. لازم به توضیح است متقاضیان می‏ توانند جهت ثبت نام اولیه به نشانی https://portal.saorg.ir/registration-the-applicant مراجعه و پس از انجام ثبت نام، جهت تشکیل پرونده الکترونیکی در اداره کل امور دانش آموختگان به منظور ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به بخش خدمات سامانه مراجعه نمایند. شایان ذکر است فرآیند ثبت نام همراه با جزئیات تکمیلی در بخش راهنمای استفاده از سامانه در سایت مذکور قابل مشاهده می ‏باشد .متقاضیان همچنین می ‏توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در بازیابی اطلاعات و یا ثبت درخواست با کارشناسان بخش پشتیبانی سامانه از طریق لینک https://portal.saorg.ir/online-support و یا کارشناسان حوزه مربوطه در ارتباط باشند
اینجا کلیک کنید
ضوابط و مقررات
برای تشکیل پرونده مدارک تحصیلی خارجی ابتدا ضوابط و مقررات ارزشیابی، مندرج در سایت اداره کل امور دانش آموختگان را مطالعه نموده و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ارزشیابی مدارک اقدام نمایید.
اینجا کلیک کنید
قبل
بعد

 

لطفا در صورت آماده بودن ارزشنامه تحصیلی، نسبت به دریافت آن از واحد تشکیل پرونده، با رعایت نکات ذیل اقدام نمایید..

1- اعطای اصل ارزشنامه تحصیلی به متعهدین وزارت متبوع (بورسیه) نیز منوط به ارائه مجوزاداره بورس و دانشجویان خارج و در خصوص سایر وزارتخانه هـا و سازمان هـای دولتـی منوط به آخرین حکم استخدامـی (که در آن به آخرین مدرک تحصیلی صـادر شده از سوی این اداره استناد شده باشد) می باشند.

2- بدینوسیله به آگاهی می‌رساند صرفاً فارغ التحصیلانی که موفق به دریافت ارزشنامه خود نشده‌اند می‌بایستی جهت دریافت آن اقدام نمایند. لذا خواهشمند است کسانی که قبلاً نسبت به دریافت مدرک خود اقدام نموده اند از مراجعه حضوری، ایمیل و یا تلفن زدن به کارشناسان این اداره کل جداً خودداری نمایند.

لازم به ذکر است پس از گذشت یک ماه، این اداره کل  هیچ مسئولیتی در قبال ارزشنامه های آماده نخواهد داشت.

اطلاعیه در خصوص دریافت مدارک از طریق پست

متقاضیانی که قبلاً مدارک تحصیلی خود را برای ارزشیابی به اداره کل امور دانش آموختگان تحویل داده‌اند و تمایل دارند اصل ارزشنامه خود را از طریق شرکت پست دریافت نمایند می‌توانند پس از اطلاع از آماده بودن ارزشنامه خود با تکمیل این فرم توسط خود متقاضی و ارسال درخواست از طریق فرم انتهای صفحه (فقط به درخواست‌های که خود متقاضی امضاء نموده این اداره پاسخگو خواهد بود) درخواست خود را ارسال نمایند. ضمناً یادآور می‌شود پس از دریافت درخواست شما مدارک حداقل طی 2هفته کاری ارسال می‌گردد.

برای اطلاع از آماده بودن ارزشنامه شماره پرونده را در جستجو وارد نمایید